Každodenní informační zpravodajství ze světa MMA obohacené o rozhovory, reportáže a zajímavosti

Zbytečný hysterie? Chochlíková reaguje na diskutovaný boxerský zápas na OH

02/08/2024 15:14 Od WPOLD

Monika Chochlíková reaguje na diskutovaný boxerský souboj na OH. MMA Shorties - Každodenní informační servis ze světa MMA.

Zbytečný hysterie? Chochlíková reaguje na diskutovaný boxerský zápas na OH

Kategorie

V souvislosti s OH a boxerským soubojem Khelif vs Carini se sociálními sítěmi a obecně internetem šíří mylné informace, které vyvolávají plamenné diskuze a hodně ostré reakce. Mnozí totiž tvrdí, že je se Khelif narodila jako muž a následně se předělala na ženu. Pravda je však taková, že jde o biologickou ženu, jejíž tělo však produkuje nadměrné množství hormonů, což se samozřejmě podepisuje na jejích rysech, ale i síle a dalších atributech. Hezky se k celé věci vyjádřila slovenská zápasnice Monika Chochlíková.

Monika Chochlíková na svém IG story upozornila, že se sociálními sítěmi a internetem šíří nepravdy. Naznačila také, že lidé LGBT agendu hledají i tam, kde zkrátka není, což pak vyvolává plamenné diskuze a ostré reakce.

Ke kritice údajného "muž vs žena" zápasu se přitom přidali i někteří domácí bojovníci a bojovnice, kteří sdíleli své názory, které však byly postavené na neúplných a nebo úplně mylných informacích. O tom, jestli je fér, aby Khelif bojovala s ostatními ženami, je třeba diskutovat. Mnozí však nabízí srovnání, zda se stejně bude řešit basketbalista, který měří přes 2 metry a váží přes 100 kg, tedy je mnohem vyšší a silnější než jeho kolegové. Na druhou stranu je však box plno-kontaktní sport, kde právě rozhoduje síla a vytrvalost, která může být nadprodukcí hormonů ovlivněna. Zkrátka jde o hodně složité téma, které je třeba rozebrat z více úhlů a hlavně s dostatečným množstvím informací.

"Ani jedna ze sportovkyň není ´trans´. Echo dokonce tvrdí, že obě vyrůstaly jako muži. Ten případ je samozřejmě mnohem složitější. Mezinárodní boxerská asociace je skutečně v minulosti vyřadila ze soutěží s dalšími ženami. Ale ne proto, že by byly trans. Alžířanka Imane Khelif i Tajwanka Lin Yu-ting mají údajně trpět hyperandrogenismem (zvýšená hladina mužského pohlavního hormonu). Ani jedna neměla projít ´testosteronovým testem´ a ´testem genderové způsobilosti´, protože se u nich objevily chromozomy xy typické pro muže," doplnil Robert Rampa na svém X profilu. Khelif se narodila jako žena, ale její tělo produkuje nadměrné množství hormonů, kvůli čemuž může mít mužské rysy a pozměněné atributy, jako je síla, výdrž a podobně.

Související články