Každodenní informační zpravodajství ze světa MMA obohacené o rozhovory, reportáže a zajímavosti

Záděra přijde o většinu výplaty? Na váze se našel ještě větší hříšník

13/03/2025 15:04 Od Pavel Bartos
Záděra přijde o většinu výplaty? Na váze se našel ještě větší hříšník

Kategorie

Už zítra nás čeká turnaj RFA 20, skrze který bude slovenská organizace slavit tři roky na scéně. Můžeme se tedy těšit na hodně zajímavou kartu, které vévodí souboj Sivák vs Záděra 2, který slibuje hodně atraktivní podívanou. První duel totiž tehdy patřil k tomu nejlepšímu, co rok přinesl, takže jsou očekávaní hodně vysoko. Už na váze se to však dost pokazilo.

Záděra, který už nějakou dobu avizoval, že se s váhou hodně pere, totiž nesplnil limit o 1,1 kg, což je poměrně hodně. Navíc to vypadá tak, že kvůli tomu přijde až o 60 % své výplaty. Boris Marhanský totiž s předstihem mluvil o tom, že jsou ve smlouvách přísné pokuty a že je za každé započaté kilo dolů 30 %, což už z výplaty v řádech statisíců ukousne hodně velký balík.

"Ve čtvrtek ale oba kluky čeká ještě vážení a já jsem jim jasně řekl, což mají i ve smlouvě, že by za každé převážené kilo přišli až o 30 procent ze svého honoráře. A z těch peněz, které mají dostat, je to opravdu velká částka. Věřím, že si budou počínat poctivě a naváží," odhalil promotér Marhanský pro Sport.cz.

Záděra však nebyl ani zdaleka největší hříšník, který se na váze objevil. O rekord se totiž postaral Bueno, který zápasil s Humburgerem a Mazúchem. Ten totiž limit nesplnil o téměř 5 kg, což už ukazuje na sakra velkou neprofesionalitu. Menší problémy pak měl s váhou i Šimo, takže jsme měli celkem 3 hříšníky.

Co se však týče hlavního zápasu Sivák vs Záděra 2, tak ten proběhne, ale šanci získat titul má jen Sivák. I kdyby tedy Patrik vyhrál, tak šampionem nebude.

Související články