Will Fleury otevřeně přiznává, proč se dal na dráhu zakázaných látek
17/12/2024 20:42 Od Pavel Bartos
Kategorie
Will Fleury měl před časem šanci se prosadit v organizaci PFL, kde mohl bojovat o jeden milion dolarů, ale nakonec se vše pokazilo. Will sice nasbíral dvě výhry v řadě, ale ta druhá mu byla později anulovaná, protože byl pozitivně testován na zakázané látky, což znamenalo jeho konec v PFL. Proč se vlastně vydal cestou dopingu?
Fleury byl v minulosti primárně bojovník střední váhy, ale pohrával si i s myšlenkou na přestup do polo-těžké. "Měl jsem spoustu kamarádů, kteří v té divizi působili, a všichni byli výrazně mohutnější než já. Byť jsme spolu v jednom kuse trénovali a věděl jsem, že na ně silově nestačím, doufal jsem, že budu ve vyšší divizi vítězit rychlostí. Pak jsem ale nastoupil proti gigantovi z Polska Maciejovi Rozanskimu, který mě přejel právě velkou váhovou a silovou výhodou.
Další dva roky jsem zůstal ve střední váze, vyhrál titul UAE Warriors v Arabských Emirátech a dostal nabídku od PFL. Vedení však tlačilo, abych zase přestoupil o váhu výš, a tak jsem odmítl," rozpovídal se Fleury pro iSport.cz.
Ve hře však byl milion dolarů, takže nakonec Fleury změnil názor a do PFL zamířil. "Plán zněl jasně. Nastoupím do kvalifikačního zápasu, a pokud vyhraju, budu mít osm měsíců, abych nabral váhu před začátkem sezóny. Mezi řádky zároveň znělo: Vyhraj a pak se během osmi měsíců nasypej."
PFL však spolupracuje s anti-dopingovou agenturou USADA, která si právě na Willa došlápla, "Lituji, že mě chytli. Když si však vzpomenu na okolnosti a řeknu si, jak mi výhra mohla změnit život… Udělal bych to asi znovu. Sám sobě už jsem odpustil. Věděl jsem, že všichni budou na steroidech, což se potvrdilo. A nechtěl jsem mít tak velkou nevýhodu."
29.12. - Praha - OKTAGON 65
Paradeiser vs Keita 2
Vémola vs Fleury
Szabová vs Pudilová
Magard vs Severino
Legierski vs Sardari
Polívka vs Úškrt
Tichota vs Aslaner
Bolander vs Smajić
Batfalský vs Toporcer
Novák vs Kurhela
1.2. - Düsseldorf - OKTAGON 66
Engizek vs TBA
Eskiev vs TBA
Dulatov vs TBA
Lengál vs Ilbay
Zawada vs TBA
Emir vs TBA
Zenuni vs TBA
Solaja vs TBA
Akipa vs TBA
22.2. - Třinec - OKTAGON 67
Creasy vs Adamia
Kozma vs Pukač
Petrášek vs ?
Ďatelinka vs ?
Mudroch vs ?
Smolková vs Alvarez