Vlk Chimaev vysvětluje, proč neustále tak ostře pálí co Pereiry
12/02/2026 10:39 Od Radim Krajl
Kategorie
Khamzat Chimaev rád útočí na Alexe Pereiru, zatímco čeká na svůj další zápas, což dokazují i jeho další příspěvky na sociálních sítích. Je to pouze provokování Pereiry, nebo chce Khamzat skutečně zápasit se šampionem polo-těžké váhy?
V současné době není žádný z úřadujících šampionů UFC připraven k zápasu. Chimaev stále čeká na svého prvního titulového vyzyvatele poté, co v srpnu na na turnaji UFC 319 vyhrál pás ve střední váze, a Pereira koketuje s přechodem do těžké váhy poté, co v říjnu na galavečeru UFC 320 získal zpět titul polo-těžké váhy. Není žádným tajemstvím, že se tito dva nemají v lásce, i když to je Chimaev, kdo se více zasazuje o to, aby se jejich souboj v polo-těžké váze uskutečnil.
Khamzatovo chování pokračovalo i nedávno, kdy na sociálních sítích provokoval Pereiru a jeho tým. Chimaev nejprve porovnal svou perfektní bilanci s Pereirovou bilancí, která zahrnuje celkem tři porážky. Ovšem porážky v UFC patří také k největším triumfům Pereiry, protože „Poatan“ porazil Adesanyu v jejich prvním MMA zápase a získal svůj první titul UFC a Ankalaeva knockoutoval za 80 sekund v odvetě v polo-těžké váze.
Ve svých tweetech se Chimaev zaměřil nejen na Pereiru, ale i na Pereirova blízkého přítele a mentora Glovera Teixeiru, když přiložil fotografii Teixeiry, kterého porazil Jiří Procházka na submisi.
"Pokud Pereira přestane utíkat, tak budu dvojnásobný šampion. Pokud mi projeví respekt, tak oplatím stejnou mincí, ale jeho tým pořád moc mluví, takže se ode mě žádného respektu nedočkají," vysvětlil Chimaev, proč do Poatana stále tolik pálí a jede ostrou notu.