Každodenní informační zpravodajství ze světa MMA obohacené o rozhovory, reportáže a zajímavosti

Vlasto Čepo potvrzuje přestup do UFC a odhaluje, na kolik zápasů podepsal

17/05/2026 20:30 Od Pavel Bartos
Vlasto Čepo potvrzuje přestup do UFC a odhaluje, na kolik zápasů podepsal

Kategorie

Poslední týdny se spekulovalo o tom, že by mohlo mít Slovensko třetího zástupce v UFC, což se vlastně v pátek večer potvrdilo, ale nyní přišlo oznámení i přímo ze strany Vlasta Čepa, který rovnou odhalil, na kolik zápasů podepsal smlouvu.

"Přátelé, je to tady. Jsem v nejvyšší světové lize. Smlouva na 4 zápasy je podepsaná. Dokázal jsem sobě i svým blízkým, že lze dosáhnout čehokoli, když člověk neposlouchá pochybovače a neřeší, co si ostatní myslí o jeho krocích a snech. Jsem třetí Slovák v UFC. Je to historický okamžik. Vždycky, když jsem zmínil UFC, vyslechl jsem si spoustu posměšných řečí. I tak jsem jejich slova nebral vážně. Tiše jsem makal a dál dřel.

Možná si to ještě úplně neuvědomuju, ale je to obrovská věc. Vzhledem k podmínkám, ze kterých jsem vzešel, a přes všechno, co mě během kariéry provázelo, je to téměř nereálné. Berte to tak, že když se Vlasto z Velkého Krtíše dostal do UFC, můžete i vy. Stačí chtít a makat. Já jsem ten poslední člověk, který měl nějakou výsadu. Vždycky jsem šel hlavou proti zdi. Ondro je toho svědkem. Před 7 lety jsem skončil s profesionálním boxem kvůli podvodům a začal novou etapu s Luckou.

Když jsem přešel k MMA, 99 % lidí mi to rozmlouvalo. Říkali mi: „Nedělej to, to není pro tebe.“ Právě proto jsem udělal pravý opak. Věřili mi moji blízcí, pár skalních fanoušků a hlavně moje žena. Měli jsme společný sen – a teď jsme tady. Víte, jaké zápasy jsem absolvoval. Vždy jsem dal maximum a to se ani tam nezmění. Nikdy nebudu Khabib ani Jon Jones. Budu Vlasto z VK, který dá zabrat každému, kdo se mi postaví. A přitom? Sedm let v MMA. Haló. Nemluvě o tom, že teprve posledních 3–4 roky trénuji MMA opravdu tak, jak se patří. Děkuji za obrovskou podporu, cítím ji ze všech stran. Jdu bojovat za sebe, za své," potvrdil Čepo a odhalil, že podepsal na 4 zápasy, což je skvělá zpráva. Vstup 1.8. v Bělehradu bude klíčový a poté se uvidí, jak bohatá bude El Chapova kariéra v lize mistrů.

6.6. OKTAGON 89: 

Severino vs Zhumagulov

Todev vs Buday

Paradeiser vs Grant

Pukač vs Manning

Bartl vs Wittner

Vespaziani vs Palasz

Smolková vs Kyriacou

Yaksha vs Zvara

Ryšavý vs Schordje

Úškrt vs Raška

De Paepe vs Novák

Související články