Každodenní informační zpravodajství ze světa MMA obohacené o rozhovory, reportáže a zajímavosti

To je obrat! OKTAGON promotér Novotný odvolává přísný doživotní ban

26/06/2026 20:30 Od Pavel Bartos
To je obrat! OKTAGON promotér Novotný odvolává přísný doživotní ban

Kategorie

Když se Tadeáš Růžička po roce a půl ve vězení na začátku března vrátil na svobodu, tak bylo hned jasné, že o něj ze strany organizací bude velký zájem. Očekávalo se, že s nabídkami přijde Clash, kde také Mawar v čevnu zápasil, nebo třeba RFA. OKTAGON se nezmiňoval, protože se promotér Novotný v roce 2024 nechal jasně slyšet, že má Mawar doživotní ban. Najednou však neplatí...

"V první řadě asi lidsky je pro normálního člověka šílenství, když potkáš někoho, jako je Růžička, který se s dalšími kámoš rozhodne se do tebe opřít. To pro tebe samozřejmě nemůže skončit dobře. Za mě? Já nechápu... Dostal jsem z několika míst zprávy, že už má sdělené obvinění, ale že si ho tam nenechali. Pokud se nepletu, tak posledně tři a půl roku podmínka a frajer, kterého odvezli a kterého tam zmasakrovali, tak by měl mít nějaké zlomeniny. Je to neoficiální, jen co mi lidi psali, ale zlomeniny v obličeji, což by bylo těžké ublížení na zdraví. Celý problém je v tom, že jsi prostě úplně vypnutý," reagoval v červenci 2024 promotér Ondřej Novotný ve svém vysílání na Růžičkovo řádění.

"Zařekl jsem se, že nikdy nedostane zápas v OKTAGONu. Někdo se mě na to zase ptal. Překročilo to veškeré meze už dávno. Zase se to znovu potvrdilo. Willy mě tady o něčem přesvědčuje a zase se to znovu potvrdilo. Nejde do nekonečna... Nevím... Šílenství," potvrdil Novotný tehdy, že Růžička má v OKTAGONu jasnou stopku.

Nyní, když má Růžička výkon trestu za sebou, však Novotný svou rétoriku přeci jen změnil a připustil, že by mohl být prostor k dohodě. "Jestli bych chtěl ve stand&bang Mawar? Hele, každý má dostat další šanci. Mawar si dle zákona odseděl to, co měl. Já mu budu moc přát, aby ho to nakoplo do života lepšího. Často vidíme, že se to bohužel neděje, což asi o tom způsobu, jakým je nakládáno s těmi lidmi, kteří udělají přešlapy, něco vypovídá... Strašně mu budu přát, aby se z něj stal zase ten fajn kluk, kterým býval a kterého jsem znal. Chápu, že někdo další šance nedává, já to tak nevidím. Tím pádem ani neříkám ne, když zůstane mezi normálními," nechal se Novotný nedávno slyšet v MMA Letem Světem, že vlastně vidí prostor pro případnou dohodu, pokud Růžička zůstane na správných kolejích, což je poměrně překvapivé vyjádření v kontrastu s tím, co zaznívalo před pár lety.

A dnes vlastně Novotný své vyjádření potvrdil. "Zajímavý kontrakt. Za mě je to dobré rozhodnutí z obou stran. Líbilo se mi vysvětlení, které k tomu Tadlánek dával… Vlastně se pod to podepisuju," reagoval Novotný v MMA Letem Světem na novou spolupráci PML a Růžičky.

"Říkal jsem, že bychom Mawarovi nikdy nedali zápas, ale potom, co na něj dopadla společenská pomsta v podobě soudu a trestu, to také vnímám tak, že za to, co udělal, trest dostal, odseděl si ho. A teď má právo na druhou šanci... Co má dělat? To, co mu jde nejlépe – trénovat, zápasit a snažit se být lepší člověk." Novotný navíc naznačil, že by se Mawar skvěle hodil do stand&bang formátu, "Myslím si, že Stand&Bang a podobné věci se momentálně mohou odehrát."

Související články