Spejbl Gym vyhodil Ducára! Jeho trenér Karvatskyi dává nahlédnout do zákulisí
30/05/2026 18:13 Od Pavel Bartos
Kategorie
V návaznosti na blížící se Clash turnaj, na kterém se vrací do boje i Mawar Růžička, se zpětně řešil jeho vyhazov ze Spejbl Gymu, který prý Tadeáš s odstupem chápe, načež si nyní našel nový gym, respektive se vrátil do Lanna Gymu. A nyní dostal vyhazov i další elitní bojovník.
"Přátelé, abychom předešli zbytečným otázkám, které se na mě valí:Vasil Ducár měl v rámci přípravy na utkání spárovat s naším Florianem, který se typově nejvíc podobal jeho nadcházejícímu soupeři. Vasil ale na tento kemp nedorazil s tím, že jde raději na sparingy k tomu Karvatovi, kterého nenávidím. Já v životě nenechám žádného svého bojovníka jít k takovému šaškovi. Vasil byl proto jednoduše vyhozen z našeho týmu. Tak extrémní neloajálnost nezažil ani Gustáv Husák (procenta z posledních utkání si klidně nech).
To, že se necháte motat od mladého písklete, kterého byste sami mohli učit boxovat, a žerete mu to, to je vaše věc. Jediné, co chci říct, je, že ze Spejbl Gymu odešel ke cutmanovi Karvatovi dobrovolně pouze Dvořáček. Všechny ostatní jsme vyhodili ještě předtím, než stihli sami odejít. Proberte se kurva, vždyť je to jen cutman!" informoval totiž trenér Vančura, že ve Spejblu končí Vasil Ducár.

"Jak už mnozí z vás vědí, poslední dva roky probíhá takzvaná „válka“ mezi Titanem a Spejblem. Já jsem to nikdy nebral jako válku ani jako něco osobního. Pro mě to byla prostě součást soutěžního procesu a sportovní konkurence. Nikdy jsem se nevyjadřoval špatně o Spejbl Gymu ani o Ondřeji Hutníkovi. Respektuji to, co jako klub dokázali, a respektuji Spejbla jako sportovce, odborníka a legendu tady v Česku. Jediný, kdo tento konflikt eskaluje, je Miki Vančura. Pro něj je to z nějakého důvodu osobní.
Co se týče bojovníků, kteří přešli ze Spejblu do Titanu – David Dvořáček měl před svým odchodem rozhovor s Ondřejem Hutníkem, kde mu vysvětlil všechny důvody svého přestupu. Ostatní boxeři přešli sami, dokonce jsem to předem ani nevěděl, protože dva z nich prostě přišli na skupinový trénink. To, že mě Miki nazývá cutmanem, mě nijak neuráží. Kromě trenérské práce jsem skutečně také cutman a hodně jsem jako cutman pracoval během studia trenérství boxu na univerzitě v Moskvě.
Myslím, že tím spíš ponižuje sám sebe, když říká, že od něj boxeři odcházejí ke cutmanovi. A nakonec k Ducárovi. Náš gym navštěvuje už od minulého roku. Nebyl jsem jeho plnohodnotný trenér, spíš ke mně chodil na lapy a sparingy. V únoru tohoto roku se rozhodl připravovat na zápas v Anglii kompletně v Titanu. Dva měsíce jsme se připravovali na zápas proti Brownovi. Teď se připravujeme na zápas proti Marcelu Bodemu, který bude 12. 6. v Plzni. Kupujte vstupenky na Patron Boxing a podporujte český box. Mír všem. Trenér (nebo cutman) Karvat," reagoval Karvatskyi pro MMA Shorties.