Každodenní informační zpravodajství ze světa MMA obohacené o rozhovory, reportáže a zajímavosti

Šampion Chimaev opět vyzdvihuje kontroverzního vůdce Kadyrova

07/10/2025 15:50 Od Radim Krajl
Šampion Chimaev opět vyzdvihuje kontroverzního vůdce Kadyrova

Kategorie

Khamzat Chimaev získal titul UFC, když na turnaji UFC 319 porazil šampiona Dricuse Du Plessise. Khamzat Chimaev poté odletěl do Čečenska, aby odevzdal pás "porušovateli lidských práv" a hlavě Čečenské republiky Ramzanovi Kadyrovovi. Toho nyní opět vyzdvihl ve svých příspěvcích na Instagramu.

Ramzan Kadyrov je dlouhodobě obviňován z porušování lidských práv a autoritářských praktik. Jeho jméno figuruje na sankčních seznamech několika západních zemí. Proto není překvapením, že Chimaevův přátelský vztah vyvolává ve světě pozdvižení. Nyní šampion střední váhy UFC zveřejnil příspěvky s čečenským diktátorem, v prvním mu pogratuloval k narozeninám, označil ho za hrdinu Ruska a ve druhém zhodnotil turnaj ACA 193, kterého se oba účastnili.   

"S velkou radostí blahopřeji svému drahému staršímu BRATROVI, hlavě Čečenské republiky, hrdinovi Ruska Ramzanovi Achmatovičovi Kadyrovovi k narozeninám. O Ramzanovi Achmatovičovi se dá a je třeba mluvit velmi dlouho, je to člověk, který poskytuje veškerou možnou pomoc a pozornost všem odvětvím regionu, podporuje a motivuje všechny, včetně mě, udělal a dělá vše pro to, aby náš lid žil v míru a prosperitě.

"Osobně mu budu vděčný po celý svůj život, protože to byl právě on, kdo z vůle Všemohoucího měl přímý vliv na mou sportovní kariéru a život. Ještě jednou vám blahopřeji, Ramzane Achmatoviči, k narozeninám, přeji vám zdraví, rodinné štěstí a dlouhý život! Dala dekal voila hjo vinchu denca, Dala mogša, mašra dahar loila hjun, larame Vaše!" napsal Chimaev k prvnímu příspěvku a ppoté přidal druhý.

"Včera jsem spolu s drahým BRATREM, hlavou Čečenské republiky a hrdinou Ruska Ramzanem Achmatovičem Kadyrovem navštívil velkolepý turnaj ACA 193! Hned na úvod bych chtěl vyzdvihnout vysokou úroveň organizace a průběhu turnaje ACA. S naším hlavním fanouškem a motivátorem, drahým BRATREM Ramzanem Achmatovičem, jsme s velkým potěšením sledovali zápasy, fandili našim bojovníkům a načerpali energii na dlouhou dobu.

"Když se osobně přijde podívat na vaše zápasy a podpoří vás hlava regionu, dodá vám to další sílu a motivaci. Bylo vidět, že všichni bojovníci přistoupili k této důležité události plně připraveni a s vysokou úrovní. Chci poblahopřát organizaci ACA, vedení, všem pořadatelům a bojovníkům k dalšímu úspěšnému eventu a přeji jim další úspěchy, včetně příštího turnaje v Dubaji!"

Související články