Politika zasáhla UFC? Šampion Strickland dostal ban do Bílého domu!
04/06/2026 06:50 Od Radim Krajl
Kategorie
Šampion střední váhy UFC Sean Strickland tvrdí, že mu bylo zakázáno zúčastnit se historického galavečera UFC v areálu Bílého domu, který se uskuteční 14. června. Podle něj za tím stojí jeho veřejná kritika amerického prezidenta Donalda Trumpa a jeho vztahů s Izraelem.
Strickland zveřejnil na sociálních sítích několik příspěvků, ve kterých uvedl, že mu byl na akci udělen zákaz vstupu. Ve svém příspěvku na Instagramu kritizoval údajnou účast izraelského premiéra Benjamina Netanyahua a naznačil, že důvodem zákazu jsou jeho kontroverzní politické názory.
„UFC v Bílém domě s Netanjahuem v publiku? Naprostý nesmysl. Abych byl fér, zakázali mi účast. Když si ale děláte legraci z amerických vůdců, bývají trochu malicherní. A vůdci myslím Izrael,“ napsal Strickland.
Bývalý podporovatel Trumpovy prezidentské kandidatury v roce 2024 se v posledních měsících hlasitě vyjadřoval proti konfliktu s Íránem a opakovaně kritizoval americkou podporu Izraele, plus přidal vtípky s Jeffreym Epsteinem. Později přidal další příspěvek, ve kterém uvedl:
„Jsem jediný americký mužský šampion, který má zákaz vstupu do Bílého domu, protože jsem řekl, že Trump je ovládán Netanjahuem. Asi nejsem dost americký na to, abych se mohl zúčastnit oslav UFC Freedom 250. Pořád mám letenku, takže možná přiletím, vezmu si pás a budu stát před branou.“