Paddy Pimblett nečekaně reaguje na Makhachevův velký úspěch
17/11/2025 14:15 Od Radim Krajl
Kategorie
Na začátku tohoto roku se Islam Makhachev vzdal titulu v lehké váze, aby přestoupil do welterové váhy a usiloval o druhý pás. V sobotu dosáhl svého cíle, když v hlavním zápase UFC 322 dominoval nad Jackem Della Maddalenou. Jeho výkon byl všeobecně chválen. Jak reagoval Paddy Pimblett, který se v posledních měsících s Makhachevem přestřeloval?
„Pound for pound číslo 1, chlape. Islam předvedl neuvěřitelný výkon,“ řekl na svém YouTube kanále Paddy Pimblett. „Myslím, že se zapíše jako jeden z nejlepších zápasníků v historii.“
„Zmínil Bílý dům, ale myslím, že svůj pás bude obhajovat ještě před Bílým domem. Bílý dům bude nejspíš až v červnu nebo v červenci, že? Uvidíme, co se stane. Nikdy nevíš. Ilia říkal, že chce přestoupit do welteru a bojovat s ním, ale teď tam máš x dalších vyzyvatelů. Michael Morales, Carlos Prates, pak je tu Ian Garry, pokud příští týden porazí Belala Muhammada. Shavkat Rakhmonov také, který se musí vrátit. Je už asi rok jedničkou mezi vyzyvateli. Pro Islama jsou to všechno velmi zajímavé souboje," pokračoval Pimblett.
„Welterová váha je v tuto chvíli nejspíš ještě zajímavější než lehká váha. Nemyslím si, že by v posledních deseti letech byla nějaká váhová kategorie zajímavější než lehká váha. Je to dobrá doba pro tento sport.“
UFC 323 - Fight Card:
- 135 lbs.: UFC Bantamweight Champion Merab Dvalishvili vs. Petr Yan 2
- 125 lbs.: UFC Flyweight Champion Alexandre Pantoja vs. Joshua Van
- 135 lbs.: Henry Cejudo vs. Payton Talbott
- 205 lbs.: Jan Błachowicz vs. Bogdan Guskov
- 125 lbs.: Brandon Moreno vs. Tatsuro Taira
- 185 lbs.: Marvin Vettori vs. Brunno Ferreira
- 155 lbs.: Grant Dawson vs. Manuel Torres
- 185 lbs.: Mansur Abdul-Malik vs. Antonio Trocoli
- 155 lbs.: Chris Duncan vs. Terrance McKinney
- 125 lbs.: Maycee Barber vs. Karine Silva
- 155 lbs.: Nazim Sadykhov vs. Fares Ziam