Přeskočit na obsah

MMA Shorties

Domů » OKTAGON vedení vysvětluje, proč se nedočkáme dopingových kontrol

OKTAGON vedení vysvětluje, proč se nedočkáme dopingových kontrol

OKTAGON

V MMA, stejně jako v téměř každém vrcholovém sportu, je samozřejmě velké téma doping a jeho zneužívání. V rámci bojových sportů jde však o mnohem specifičtější problém, protože to není o tom, že díky zakázaným látkám někoho předběhnete nebo dohodíte dál. V MMA totiž můžete soupeře díky zakázaným látkám zranit. I přesto je však implementace kontrol hodně složitá, což dokazuje i fakt, že nějaký dlouhodobě fungující program má jen liga mistrů UFC. OKTAGON ho však v blízké době nenapodobí.


Veselý reaguje na bývalou přítelkyni, která skončila v náručí rivala Mawara

„Je to záhada, u níž si myslím, že se v nejbližší době nedočkáme nějakého rozuzlení,“ rozpovídal se na citlivé téma Pavol Neruda pro Sport.cz. „V tuto chvíli dopingové kontroly neplánujeme, je to nemožné hned ze dvou důvodů. Jednak je to hodně drahý proces, neboť jeden turnaj v Česku vychází téměř na půl milionu korun, v zahraničí to navíc vychází na ještě větší peníze. 

Jeden problém je ten, že ani tak se nezkontrolují všechny látky, tudíž se to dá obejít. Ten druhý je ten, že pokud někoho chytíme a dáme mu stopku třeba na rok či dva, tak o minutu později podepíše smlouvu u naší konkurence. My bychom ztratili bojovníka, kterého jsme dlouhé roky budovali, a někdo jiný by si ho vzal. Je to nevymahatelné.




V případě součinnosti všech organizací, mám na mysli ty velké, by to teoreticky šlo. Pokud se na tom ale všichni neshodneme a nějakého ,sypače‘ nepotrestáme, tak do té doby to nejde udělat.“

OKTAGON ve svých smlouvách sice má, že by bojovníci a bojovnice neměli používat zakázané látky, ale kontroly neprobíhají, takže můžeme spekulovat o tom, do jaké míry je doping na naší scéně rozšířený. Překážkou v programu je však finanční nákladnost a absence nějaké nezávislé instituce, která by o trestech rozhodovala a která by případným hříšníkům umožňovala se bránit, protože dobře víme, že i v UFC došlo k mnoha nevědomým užitím zakázané látky.

Zkrátka jde o hodně složité téma, které zatím efektivně řeší jen UFC, ale i tento anti-dopingový program má samozřejmě mezery a mouchy, což však platí napříč sporty, protože doping je vždy o kok vpřed před kontrolami.

20.7. Bratislava – OKTAGON 59

Paradeiser vs Torres

Bogdanović vs Keita

Buchinger vs Rajewski

Szabová vs Álvarez

Kníže vs Úškrt

Wawrzyniak vs Michailidis

Roušal vs Novák

Magard vs Hill

Ďatelinka vs Raška

Smolková vs Dukić




7.9. – Oberhausen – OKTAGON 60

Stolze vs Kohout

Poppeck vs Montagnac

Polívka vs Cordero

Nazhand vs Handanagić

Grabinski vs Bahník

Palokaj vs Ryšavý

Kirtzel vs Reso

Bartl vs Solaja

Hromek vs Al




21.9. – Brno – OKTAGON 61

Kalašnik vs Palaiologos

Lengál vs Fry

Roušal vs ?

Stanovský vs ?

12.10. – Frankfurt – OKTAGON 62

Jungwirth vs Eckerlin

Coga vs Račić

Engizek vs ?

29.12. – Praha – OKTAGON 65




Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *