Každodenní informační zpravodajství ze světa MMA obohacené o rozhovory, reportáže a zajímavosti

Nebyl jsem vyhozený! Veterán Ferguson reaguje na možný návrat do UFC

02/08/2025 08:30 Od Radim Krajl
Nebyl jsem vyhozený! Veterán Ferguson reaguje na možný návrat do UFC

Kategorie

Bývalý prozatímní šampion UFC v lehké váze byl po určitou dobu jedním z nejobávanějších bojovníků v UFC. Ferguson byl v lehké váze neporažený od roku 2013 až do roku 2020, kdy Justin Gaethje přerušil Fergusonovu legendární sérii 12 vítězství v řadě. „El Cucuy“ pokračoval v boji s elitními soupeři a prohrál osm zápasů v řadě s bojovníky jako Charles Oliveira, Paddy Pimblett a Beneil Dariush.

Ferguson, který drží nejdelší sérii porážek v historii organizace, opustil UFC loni a nyní se tento veterán chystá na svůj profesionální boxerský debut proti influencerovi „Salt Papi“ 30. srpna na Misfits Boxing 22. Navzdory výzvám, aby odešel z bojových sportů, Ferguson nevylučuje návrat do UFC, a to ani ve věku 41 let. Po sérii porážek Ferguson prohlásil, že ke konci své kariéry v UFC byl vyhořelý.

„Bylo to pro mě prostě kurevsky nudný,“ řekl Ferguson o svých posledních zápasech v UFC na tiskové konferenci před soubojem se Salt Papim. „Bylo to, jako bych to dělal jen proto, aby mě lidé viděli zápasit, pak jsme se s UFC v dobrém rozešli." 

„Nebyl jsem vyhozený,“ řekl Ferguson a uvedl, že UFC ho nepropustilo ze smlouvy kvůli jeho porážkám. „Kdybych se chtěl vrátit… ano, možná. Ale nyní mám jiné věci, které musím dokončit. 30. srpna vyrazím do ringu a postarám se o všechno, co je třeba, abych dosáhl vítězství.“

Při přechodu z MMA do Misfits Boxing Ferguson říká, že ho nezaujalo mnoho zápasů. Populární influencer a boxer Misfits s bilancí 6-2 Salt Papi nakonec dostal nabídku bojovat s Fergusonem, přičemž bývalá hvězda UFC neměla o svém dalším soupeři ani ponětí.

„Ne, nevěděl jsem, kdo to je,“ řekl Ferguson, když se ho zeptali, zda ví, kdo je Salt Papi. „Pokud jde o YouTube, influencery a TikTok, nemám proti tomu nic. Nemám nic proti Salt Papimu, má za sebou osm boxerských zápasů a já žádný...“

Související články