Přeskočit na obsah

MMA Shorties

Domů » Nádhera! Rozjetý bijec Lajoš Klein avizuje další skvělé zprávy

Nádhera! Rozjetý bijec Lajoš Klein avizuje další skvělé zprávy

Klein

Zraky českých a slovenských fanoušků se na začátku června primárně upínaly k Edenu, kde probíhal velkolepý turnaj OKTAGON 58, ale na druhé straně světa svou akci nabídlo i UFC. O hlavní zápas Prelims karty se přitom postaral první Slovák v UFC Lajoš Klein, který podal životní výkon a právem na sebe může být hrdý. Nyní to navíc vypadá tak, že ho brzy čeká další souboj.


A máte to! Šampion Jon Jones dává za pravdu Jiřímu Procházkovi

Lajoš Klein na turnaji UFC on ESPN 57, který se konal v Kentucky, změřil síly a Moisesem, který v minulosti zápasil s takovými jmény, jako je Makhachev, Green a podobně. Bylo tedy jasné, že má Lajoš před sebou životní výzvu, se kterou se však popasoval na výbornou. Velikostí souboje se totiž nenechal ovlivnit a pokud ano, tak jen pozitivně. Hned od začátku byl totiž hodně aktivní a nenechal Moisese, aby vyvinul jakýkoliv tlak. Na konci prvního kola se mu navíc podařil knockdown, který sice nevedl k ukončení, ale zařídil vyhrané kolo a také sebevědomí do dalších dvou dějství.

Ve druhém kole sice Moises vystrčil růžky, když nasadil nepříjemnou páku na nohu, ale tu Klein dokázal skvěle ubránit, což bylo klíčové. Moises má totiž na svém kontě 8 submisí a už předem bylo jasné, že se pokusí přidat i další. To se mu však nepodařilo.

I třetí kolo, ve kterém došlo k nechtěnému zásahu do slabin, totiž exceloval Klein, který se se soupeřem nebál pasovat na kleci, kde bylo vidět, že jsou síly hodně vyrovnané. Důležité však bylo, že Klein ubránil všechny pokusy o přesun souboje na zem. Občas se sice octl na zemi, ale v podstatě jen na momenty, protože hned vstával. Na konci třetího kola se navíc podařil další knockdown, který vše zpečetil. Klein zvítězil u všech rozhodčích 30-27 a odnesl si tak extrémně cennou výhru, díky které poskočil ve světovém žebříčku.
Do souboje Lajoš vstupoval ze 67. místa lehké váhy s tím, že jeho rekord bylo 62. místo v rámci lehké váhy. To už však nyní neplatí. Moises byl totiž relativně vysoko postavený, takže Klein výhrou získal hodně cenní body, které ho vystřelily kupředu. Aktuálně je tedy Lajoš na krásném 43. místě lehké váhy, což je jeho nový rekord.

„Zápasové info už brzy,“ avizuje nyní Lajoš Klein na svém IG profilu, takže se zdá, že je na dohled další zápas, který si slovenský borec přál. Letos má Lajoš dokonalou bilanci 2-0 s tím, že z posledních 6 zápasů si odnesl 5 výher a jednu remízu. To už je hezká série bez prohry. Uvidíme tedy, jaké novinky nám Klein nabídne.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *