Přeskočit na obsah

MMA Shorties

Domů » MMA legenda se po tvrdé prohře opřela do Jiřího Procházky! Co je prý filozofie šampionů?

MMA legenda se po tvrdé prohře opřela do Jiřího Procházky! Co je prý filozofie šampionů?

MMA Procházka

Český samuraj Jiří Procházka neuspěl ve svém pokusu získat zpátky titul UFC v polo-těžké váze, když prohrál s Alexem Pereirou v hlavním zápase sobotního galavečeru UFC 303 v Las Vegas. Po tvrdém kopu na hlavu se Procházka nechal slyšet, že je třeba se posunout na vyšší úroveň a posunout svůj styl dál, na což reagoval legendární Chael Sonnen, který si nebral servítky.


VIDEO: Procházka se (ne)připojil do „klubu duchů“? Pereira jako špion!

Tak jo, máme po turnaji, všichni víme, jak to skončilo, a Jiří Procházka nám už zamířil na sociální sítě, kde říká spoustu zvláštních věcí. Zkrátka chová se jako mimino,“ cituje Sonennův YouTube topfight.

„Celá podstata MMA, jak to prezentujeme lidem, je o tom, že se mlátíme, kopeme, wrestlíme spolu atd. Je to prostě souboj vůlí, nic jiného. Jste buďto silnější než váš soupeř, nebo nikoliv. Používáme kopy a údery, abychom toho druhého zlomili a přesvědčili ho, že jsme lepší než on. A jen malé dítě potom může brečet: ‚Tak já končím, jdu dělat něco jiného.‘ To je jedna věc.

Druhá věc je ta, že pokud chcete být lepším, musíte zdokonalovat pouze věci, které už umíte, a ne měnit celou svou podstatu. Pokud člověk od určitého věku života začne dělat změny, skončí to většinou tak, že zapomene na to, co se naučil. Pokud je vám přes třicet let, horkotěžko se naučíte něco nového, co jste v předchozích deseti nebo dvaceti letech už neuměli. Věřte mi, tohle je cesta do záhuby.

Člověk by měl zdokonalovat pouze to, co už umí. Jirka měl přijít a Alexe přejet svým stylem, což neudělal, ale zase nemůže dělat předčasné závěry, že potřebuje velkou změnu nebo dokonce skončit, když je to stále druhý nejlepší bojovník v divizi, který nedávno porazil třetího nejlepšího bojovníka v podobě Aleksandara Rakiće.

Člověk tedy nemůže lpět pouze na výsledcích, když mu něco nevyjde. Jediné, co můžete ovlivnit, je svůj výkon. To je filozofie šampionů. Neúspěšní vyzývatelé mění názory, myšlenky, bojové styly, ale vždy to končí fiaskem. Šampioni se soustředí pouze na vlastní výkony. Jirka neměl svou noc, tím to hasne. Ale nemá kvůli tomu dělat předčasné závěry a měnit něco, co mu fungovalo celou kariéru na tolik hvězdných soupeřů.“
1 komentář na “MMA legenda se po tvrdé prohře opřela do Jiřího Procházky! Co je prý filozofie šampionů?”

  1. je až úsměvný jak si tito „chlapci“ vždycky rádi kopnou do poraženého,ješte jsem snad neviděl jediného rádoby zápasníka u kterého by to bylo jinak. Když jdeš do zápasu jsi bůh,ale když prohraješ jsi míň jak “ …….. V trávě“ .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *