Přeskočit na obsah

MMA Shorties

Domů » Komplikace? OKTAGON vedení reaguje na Machův nepříjemný boj s českými úřady

Komplikace? OKTAGON vedení reaguje na Machův nepříjemný boj s českými úřady

Střední váha organizace OKTAGON MMA v poslední době nabírá neuvěřitelné obrátky. Ke jménům, jako je Kincl, Pirát, Engizek, Peňáz, Wawrzyniak, Čepo a Mazúch totiž na turnaji OKTAGON 58 přibyl i Makhmud Muradov, který se vrací do OKTAGONu poté, co skončil v UFC. Rozhodl se totiž, že už nechce cestovat po světě, ale radši bude doma. České úřady mu to však hodně znesnadňují.


A je to v háji! Se soubojem McGregor vs Chandler se můžeme rozloučit?

„Mám návštěvní víza, protože v Česku mám dceru. Můžu tady být 90 dnů, následně musím 90 dnů pobývat mimo Evropskou unii. V České republice jsem už od roku 2011, ale už několikrát mi zamítli žádost o trvalý pobyt. Říkají, že se jedná o nějaké utajené informace ve smyslu toho, že mám mít nějaké vztahy s balkánskou mafií. Nemůžu se k tomu ani vyjádřit a říct, co se děje. Myslím si, že to není fér,“ rozpovídal se Muradov pro Sport.cz o svém nekončícím boji s úřady.

„Díky tomu, že jsem podal žádost o trvalý či přechodný pobyt, což znamená, že případ je v řízení, tak můžu být na území Evropské unie. Opakovaně mi to ale zamítají. Žádám, zamítnou. Takhle se to opakuje. Omezuje mě to, nemůžu tolik cestovat do světa, navíc kdykoli mohou říct, že mě do dané země nepustí. Neustále podávám nové žádosti. Teď jsem podal novou, díky níž mohu být v České republice. Měl jsem už čtyři nebo pět právníků, pracujeme na tom.“
    

Úřady se prý odkazují na tajné informace a problematické vazby, které však Muradov nemá ani šanci případně vysvětlit, „Někdo říká, že mám nějaké vztahy s podsvětím, ale nevím, kde je pravda, když mi neříkají, za co přesně to je. To je na tom to nejhorší. Kdyby mi řekli, že jsem se například na tomhle místě sešel s tímto člověkem, tak bych odpověděl: Ano, bylo to tak, protože chtěl spolupráci. Sedli jsme si, probrali jsme to. Ale nic špatného jsem neudělal, ani v rejstříku nemám žádný zápis.“

„Ministerstvo vnitra se k individuálním případům nevyjadřuje. Obecně ovšem platí, že v situaci, kdy jsou důvodem pro zamítnutí žádosti informace v utajovaném režimu, žadateli nemusí být tyto informace v plném rozsahu zpřístupněny,“ uvedl pro TN.cz zástupce z Odboru komunikace Adam Rőzler.
    

OKTAGON vedení reaguje

„Je to velká posila. Lidi ho znají už z OKTAGONu, kde dříve startoval a poté odešel do UFC. Z toho jsme měli radost, přáli jsme mu úspěchy. Měl tam nějaké výhry, prohry, ale prezentoval se výborně. Nabral velké množství fanoušků. Jsme rádi, že jeho první volba byla se vrátit do OKTAGONu, a to i přes to, že naše nabídka nebyla nejvyšší. Vrátil se kvůli vztahům a tomu, co my mu můžeme jako organizace nabídnout. Je to další velké jméno, které dokazuje, že ti největší zápasníci dávají přednost OKTAGONu před jinými organizacemi. To je skvělá zpráva pro všechny fanoušky OKTAGONu,“ rozpovídal se Pavol Neruda pro TN.cz.

A vyjádřil se také k nepříjemnému boji s úřady, „Včera jsem o tom četl. Přiznám se, že jsem o tom vůbec nevěděl a také mě to překvapilo. Snažíme se řešit, co to pro nás znamená. S Machem netrávím tolik času, ale nesedí mi k němu, že by měl vztahy s podsvětím. Přijde mi to zvláštní. On něco takového nepotřebuje. Je to známý sportovec, kterému se daří. „
   

Bitva Kincl vs Muradov znovu na stole

„KSW mi dala dobrou nabídku, dokonce finančně lepší než OKTAGON, ale rozhodl jsem se vrátit domů. Doma je doma. Když jsem teď viděl turnaj, na němž bylo 27 tisíc fanoušků, tak to byla naprostá pecka. Sám bych někdy chtěl na takovém galavečeru zápasit,“ rozpovídal se Muradov pro Sport.cz.

Jako UFC veterán a známé jméno domácí scény samozřejmě může hned pomýšlet na ty nejvyšší příčky a tedy i titul, který aktuálně drží Patrik Kincl. „Je mi jedno, s kým a kde budu zápasit. Až řekne OKTAGON, že pro mě mají zápas, tak do toho jdu. Jasně že chci pás, ale všechno má svůj čas. Nechci předbíhat ostatní kluky, kteří na to čekají. Já jsem ale připraven a musím říct, že s Patrikem máme nedokončenou práci, která v jiné organizaci nedopadla. Musíme dokončit něco, co jsme začali.“
  

Rázem tak máme znovu na stole duel Kincl vs Muradov, který slibuje sakra zajímavou podívanou. Otázkou je, kdy bychom se souboje mohli dočkat. Nabízí se totiž, že Kincl půjde ve Frankfurtu s Engizekem, takže by si mezitím mohl Mach dát zápas s někým z vrcholu divize, kde je aktuálně volný Pirát.
 

20.7. Bratislava – OKTAGON 59

Lima vs Magard 2 – o titul bantamové váhy

Paradeiser vs Torres

Barborík vs Rajewski

Čepo vs Kartal

Kníže vs Úškrt

Ďatelinka vs Raška

Szabová vs ?

Bogdanović vs Keita
7.9. – Oberhausen – OKTAGON 60

Stolze vs Kohout

Nazhand vs Handanagić

21.9. – Brno – OKTAGON 61

Kalašnik vs ?

Lengál vs Fry

Roušal vs ?

12.10. – Frankfurt – OKTAGON 62

Jungwirth vs Eckerlin

Coga vs Račić

Engizek vs ?
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *