Kincl vysvětluje, proč je výhra nad Wawrzyniakem jedna z nejdůležitějších a nejkrásnějších
21/03/2024 21:09 Od WPOLD
Šampion Patrik Kincl vysvětluje, proč je poslední výhra jedna z nejkrásnějších. MMA Shorties - Každodenní informační servis ze světa MMA.
Kategorie
Patrik Kincl vstupoval do své třetí titulové obhajoby jako favorit, ale už předem bylo jasné, že to s Polákem Wawrzyniakem nebude mít vůbec snadné, což se také potvrdilo. Naopak jsme Kincla viděli v asi největší krizi za poslední dobu a nechybělo moc k tomu, aby byl ukončen. Šampion se však nevzdal souboj otočil a nakonec doslova dotáhl do vítězného konce, čehož si evidentně hodně cení.
https://www.mmashorties.cz/alex-pereira-si-do-smlouvy-na-turnaj-ufc-300-prosadil-hodne-specialni-podminku/
"Za mě jsou vydřené výhry to nejkrásnější, co bojovník může udělat. Je to náročné a hrozně to bolí v tom zápase i po něm, ale zpětně to jsou hrozně památné momenty. Mám jich pár a každý ten zápas, který byl v podobném duchu, mám v hlavě dodnes a vzpomínám na něj. Dají se s tím srovnávat zápasy s Agujevem a Khandozkem. Po dlouhé době teď přišlo tohle. Vážím si toho," rozpovídal se Patrik Kincl pro kanál Willy Cao o tom, jak důležitou výhru si připsal a srovnal jí se zápasy, které měl v letech 2016 a 2017, kdy sice dvakrát vyhrál, ale ve statistice má jen jednu výhru, protože zápas s Agujevem promotér otočil na NC, protože nebyl spokojený s tím, že Patrik vyhrál.
Navzdory tomu, že se druhé kolo nepovedlo, Kincl neztrácel hlavu, "V této přípravě jsem začal pracovat na hlavě a přes nějaké technologie jsem si našel meditace a podobné věci, takže jsem byl v zenu celou dobu. Tušil jsem, že by něco takového mohlo nastat, takže jsem na to byl vnitřně připravený."
Proč by prý měl Kincl zůstat v OKTAGONu?
"Chápu, že někdy máš sny, který si chceš splnit, v tu chvíli peníze nehrají roli a máš nějaký drajv. Když se na to podívám z mého pohledu objektivně, co je tady dneska za bojovníky v 84, co chystáme, jaké jsou tady možnosti, jak za tebou lidi stojí, tohle nikde jinde nedostane. Jestli chce budovat rodinu, jak o tom mluví, co může mít za sponzorské aktivity a všechno ostatní, tak to nikde na 100 % nedostane.
Čecha v Polsku nebudou milovat. Já jsem měl v Polsku firmu, vím to, je to těžký, ale rozumím tomu, nechci na to plivat. Příští rok s velkou pravděpodobností chystáme, když budeme pokračovat v Gamechanegeru tak 84, máme před podpisem nějaká zajímavá jména, takže je tu hraček na několik let dopředu," rozpovídal se Novotný po turnaji pro Kaocko.cz a iDNES.cz.
Je pravda, že případný Tipsport Gamechanger ve střední váze by mohl hrát v rozhodování velkou roli. Stejně tak fakt, že Vémola nejspíš končí, takže by mohl být Kincl výhledově hlavní tváří organizace, s čímž se pojí i sponzoři a další výhody.