Přeskočit na obsah

MMA Shorties

Domů » Kdo je aktuálně nejlepším zápasníkem podle legendárního Georgese St-Pierra?

Kdo je aktuálně nejlepším zápasníkem podle legendárního Georgese St-Pierra?

Bývalý šampion dvou váhových divizí UFC Georges St-Pierre je považován za jednoho z nejlepších bojovníků všech dob. Nyní se legendární Kanaďan vyjádřil k tomu, kdo je podle něj aktuálně nejlepším zápasníkem na světě!


VIDEO: Až se zatřásla zem! Marný tlouštík Diego Kotlár vyfasoval tvrdé KO

V rozhovoru s trenérem Firasem Zahabim byl St-Pierre dotázán, zda by Islam Makhachev mohl jednou jít ve stopách legendárního šampiona dvou divizí, na což St-Pierre odpověděl velmi pochvalně. „Je úžasný,“ řekl St-Pierre. „Myslím, že je momentálně nejlepší v žebříčku P4P, protože předvedl několik parádních výkonů. Je prostě skvělý.

„Úžasná ukázka srdce, protože měl ošklivý cut na čele a Poirier mu dal zabrat. Tlačil na pilu a myslím si, že díky tomuto zápasu bude Makhachev ještě lepší, protože to jsou zápasy, díky kterým člověk roste.“

St-Pierre měl podobně působivou bilanci, když v roce 2019 ukončil profesionální kariéru. Vyhrál 26 ze svých 28 profesionálních zápasů a dokázal pomstít dvě prohry s Mattem Hughesem a Mattem Serrou. Na své cestě se proslavil jak svými drtivými vítězstvími, tak schopností bojovat s nepřízní osudu. Pokud Makhachev v dohledné době prohraje, St-Pierra to nepřekvapí, ale na papíře nevidí nikoho s lepšího než krále lehké váhy.

„Myslím, že co se týče jeho dovedností, je Makhachev momentálně nejlepším bojovníkem, ale to neznamená, že když jste nejlepší, tak vždycky vyhrajete,“ řekl St-Pierre. „Je tu spousta dalších faktorů, které nemůžeme ovlivnit a které mohou ovlivnit výsledek. Myslím si však, že Makhachev je nejlepší, ale i ten nejlepší může někdy prohrát.“

 
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *