Přeskočit na obsah

MMA Shorties

Domů » Boxerský mega zápas Tyson Fury vs Francis Ngannou byl zmanipulovaný!?

Boxerský mega zápas Tyson Fury vs Francis Ngannou byl zmanipulovaný!?

Známý komentátor UFC Joe Rogan vyslovil myšlenku, že loňský boxerský zápas mezi bývalým šampionem těžké váhy organizace WBC Tysonem Furym a bývalým šampionem UFC Francisem Ngannouem byl zmanipulovaný. Kdo měl být podle Rogana vítěz?


Tak to je pořádná výzva! Vašek Sivák už zná svého dalšího soupeře

V říjnu loňského roku se bývalý král těžké váhy UFC Francis Ngannou poprvé představil v profesionálním boxu s tehdy neporaženým držitelem pásu organizace WBC Tysonem Furym a v saúdskoarabském Rijádu. Po deseti kolech nakonec na body zvítězil druhý jmenovaný. Ngannou poté zdůraznil, že měl ve skutečnosti zvítězit, a pak přiznal, že v jejich vzájemném souboji nikdy nedokáže získat vítězství, pokud dojde zápas na body, čímž si rýpnul do rozhodčích. 

Joe Rogan nyní během svého nedávného podcastu řekl, že věří, že zápas Ngannou vs Fury byl zmanipulovaný a trval na tom, že měl zvítězit rodák z Kamerunu. „Myslel jsem si, že ten zápas vyhrál Francis Ngannou,“ řekl Joe Rogan. „Ale víte, oni pro Tysona připravovali ten zápas s Oleksandrem Usykem. Nechtěli to tak nechat, prostě to vypadalo, jako by to bylo trochu domluvené.“

„Bylo to dost blízko na to, aby se mu to povedlo,“ vysvětlil Joe Rogan. „Mohli jste si říct: ‚Dobře, možná. Nejspíš Tyson zvítězil,‘ ale já si to nemyslím. Podle mě to vyhrál Francis. Hodně lidí si myslelo, že to vyhrál Francis.“

Při svém druhém startu v profesionálním boxu v březnu letošního roku padl Ngannou na Blízkém východě pekelným knockoutem ve druhém kole s bývalým dvojnásobným šampionem v těžké váze Anthonym Joshuou. Zatím není jasné, jaké budou další kroky rodáka z Kamerunu. Už je to pomalu rok a půl, co podepsal smlouvu s organizací PFL, ale doposud se nepředstavil v žádném souboji pod hlavičkou této organizace. 
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *